DOPORUČENÍ A RADY

Vážení klienti,

rádi bychom Vám předali pár informací a rad, které je třeba dodržovat. Dodržováním se vyhnete případným problémům spojenými s užíváním karavanu. Zabráníte nepříjemnostem, které Vás mohou potkat. Neznalost jízdy s karavanem přináší rizika, ale pokud se s nimi předem seznámíte, není se čeho bát

Je jedno za jakým účel si karavan půjčujete, zda se jedná o rodinnou dovolenou, výlet s kamarády, nebo třeba výlet za rybařením. Vždy je třeba přemýšlet nad schopnostmi řidiče a jeho řidičským uměním. Neboť jízda s karavanem má svá jistá specifika a jsou dost odlišná od řízení samotného osobního vozidla.

Počítejte s tím, že za vozem táhnete ne zrovna lehké břemeno a v danou chvíli je součástí vozidla. Na to je třeba myslet po celý čas jízdy. Při řazení, ale hlavně BRZDĚNÍ, PŘEDJÍŽDĚNÍ, OBJÍŽDĚNÍ PŘEKÁŽEK V PROVOZU a jin.

Před rezervací karavanu nechte překontrolovat stav vašeho vozidla. Hlavně funkčnost tažného zařízení a zásuvky. A v technickém průkazu zkontrolujte přípustnou hmotnost brzděného taženého vozíku.

Před samotnou cestou se informujte o podmínkách pronájmu, díky tomu můžete předejít nedorozuměním. Také doporučujeme bedlivě vyslechnout naše proškolení (trvá cca 60 minut) při předávání karavanu. A v neposlední řadě, vyzkoušejte si mimo veřejný provoz, jak se s karavanem jede, jaké má brzdné vlastnosti a brzdnou dráhu, jak je potřeba najíždět v případě prudších zatáček a jin.

Počítejte s tím, že s karavanem budete dosti rozměrný účastník silničního provozu. Délka i s karavanem může být i 13 metrů a výška 2,7 metru. Je proto potřeba počítat s těmito rozměry při jakékoliv manipulaci. Jedná se o průjezdy, podjezdy, mostky a jin. Také při manévrování v autokempech, nebo při horských přejezdech je potřeba dbát opatrnosti. A v neposlední řadě MYSLETE NA OMEZENOU RYCHLOST, v případě karavanu je to 120 km/h.

Samostatnou kapitolou jsou nenechavci a zloději. Bohužel i karavany bývají předmětem jejich zájmu. Nenechávejte karavan bez dozoru. I nákup v ochodě se může stát osudným a znepříjemní Vám celou dovolenou. Je vždy dobré aby alespoň jeden člen posádky vozu byl vždy přítomen a dohlédl na karavan.

 

Pokud zde nenajdete to co potřebujete před zapůjčením vědět, napište mi. Můžete se na karavan přijet podívat a na vše vám odpovím.